Foteliki samochodowe

Foteliki samochodowe – foteliki dziecięce do samochodu

Foteliki samochodowe chronią Twoje dziecko podczas jazdy samochodem. Tak naprawdę mają dwa zadania. Pierwsze to dopasowanie siedzącego w nim dziecka do wysokości samochodowych pasów bezpieczeństwa. Drugie to zapewnienie maksymalnej ochrony ze szczególnym uwzględnieniem głowy dziecka podczas wypadku samochodowego. A dokładniej mówiąc minimalizacja obrażeń dziecka kiedy dojdzie już do wypadku. Podczas wypadku na dziecko działają ogromne siły przeciążenia i jest duża różnica czy dziecko wyjdzie z niego co najwyżej z siniakami czy wywiozą je karetką do szpitala.

Dlatego jeżeli już macie kupić fotelik to wybierzcie bezpieczny, certyfikowany, posiadający Europejski Certyfikat Bezpieczeństwa ECE. W naszej ofercie wszystkie foteliki posiadają ten certyfikat.

Poszczególne modele fotelików różnią się ogromnie między sobą głównie ze względu na wiek i wagę dziecka dla którego są przeznaczone. Różnice te widać w konstrukcji fotelików.

W naszej ofercie znajdziecie następujące kategorie fotelików:

0-13 kg – przeznaczone są dla niemowląt od urodzenia do 13 kg wagi. Montuje się je tyłem do kierunku jazdy, dzięki czemu podczas gwałtownego hamowania lub kolizji dziecko jest wciskane w fotelik a nie wyrywane z niego. Ma to ogromne znaczenie dla główki niemowlęcia. Gdyby taki fotelik zamontowany był przodem do kierunku jazdy szyja niemowlęcia z pewnością doznałaby urazu podczas wypadku.

W tym przedziale wagowym w naszej ofercie znajdziecie następujące modele: Colby, Galax.

0-18 kg – przeznaczone są dla niemowląt od urodzenia do 18 kg wagi. Montuje się je zarówno tyłem jak i przodem do kierunku jazdy. Niemowlęta od urodzenia do 9 kg wagi jadą tyłem do kierunku jazdy a dzieci od 9 do 18 kg wagi jadą przodem do kierunku jazdy. Foteliki z tej grupy wagowej posiadają dużą regulację pochylenia oparcia. W niektórych modelach z podstawy fotelika wysuwana jest stopa podporowa, dzięki której fotelik zyskuje większy przechył a przewożone w nim niemowlę przyjmuje pozycję zbliżoną do pozycji z fotelika 0-13 kg. Foteliki samochodowe z grupy 0-18 kg posiadają obszerne skorupy oraz wkładki redukcyjne dzięki czemu są bezpieczne i komfortowe dla dzieci.

W tym przedziale wagowym w naszej ofercie znajdziecie następujące modele: Aygo, Broadway, Serenity.

0-25 kg – przeznaczone są dla niemowląt od urodzenia do 25 kg wagi. Montuje się je zarówno tyłem jak i przodem do kierunku jazdy. Niemowlęta od urodzenia do 9 kg wagi jadą tyłem do kierunku jazdy a dzieci od 9 do 25 kg wagi jadą przodem do kierunku jazdy.  Dzieci w przedziale wagowym od 9 do 18 kg przewozi się przodem do kierunku jazdy zapięte w pasy fotelika samochodowego, który zapięty jest pasami samochodowymi. Dzieci w przedziale wagowym 18-25 kg przewozi się na foteliku, który razem z dzieckiem jest przypięty pasami samochodowymi. W tej ostatniej grupie demontuje się pasy fotelika, ponieważ dziecko jest za wysokie i pasami fotelika nie można poprawnie przypiąć dziecka.   Foteliki z tej grupy wagowej posiadają dużą regulację pochylenia oparcia. W niektórych modelach z podstawy fotelika wysuwana jest stopa podporowa, dzięki której fotelik zyskuje większy przechył a przewożone w nim niemowlę przyjmuje pozycję zbliżoną do pozycji z fotelika 0-13 kg. Foteliki samochodowe z grupy 0-25 kg posiadają obszerne skorupy oraz wkładki redukcyjne dzięki czemu są bezpieczne i komfortowe dla dzieci.

W tym przedziale wagowym w naszej ofercie znajdziecie następujące modele: Freeway, Rodos.

9-36 kg – przeznaczone są dla dzieci w przedziale wagowym od 9 do 36 kg. Montuje się je wyłącznie przodem do kierunku jazdy. W tej grupie fotelików możemy spotkać modele, które posiadają dużą regulację pochylenia oparcia jak i takie, które nie posiadają jej wcale. Rozpiętość tej grupy wagowej jest ogromna. W praktyce oznacza to, że ten sam fotelik przeznaczony jest dla pół rocznego niemowlęcia i 12 letniego dziecka. Oczywiste jest, że nie ma takiego modelu, który w praktyce byłby dobry dla dziecka w tak szerokim zakresie. Albo będzie dobry dla młodszego dziecka i za mały dla starszego (wszystkie fotele z dużą regulacją pochylenia oparcia) albo będzie odpowiedni dla starszego dziecka i posłuży mu do końca (fotele z małą lub żadną regulacją oparcia).  Foteliki samochodowe z grupy 9-36 kg posiadają często regulowaną wysokość zagłówka, regulowaną szerokość pleców oraz wkładki redukcyjne dzięki czemu są bezpieczne i komfortowe dla dzieci. W niektórych modelach można wypiąć oparcie fotelika i wówczas otrzymujemy podstawkę.

W tym przedziale wagowym w naszej ofercie znajdziecie następujące modele: Aspen, Beline Lx, Beline Sp, Nino, Quick Comfort.

15-36 kg – przeznaczone są dla dzieci w przedziale wagowym od 15 do 36 kg. Montuje się je wyłącznie przodem do kierunku jazdy. Dziecko razem z fotelikiem przypięte jest pasem samochodowym. Foteliki te często posiadają możliwość regulacji wysokość zagłówka, regulacji szerokość pleców dzięki czemu można je dopasować do dziecka. W niektórych modelach można wypiąć oparcie fotelika i wówczas otrzymujemy podstawkę.

W tym przedziale wagowym w naszej ofercie znajdziecie następujące modele: Befix, Dino, Dream, Dream Lx, Jet, New Easy, Vito.

22-36 kg – przeznaczone są dla dzieci w przedziale wagowym od 22 do 36 kg i zwane są potocznie podstawkami. Montuje się je wyłącznie przodem do kierunku jazdy. Dziecko razem z fotelikiem przypięte jest pasem samochodowym. Dzięki swojej konstrukcji zapewniają przewożonemu w nim dziecku prawidłową pozycję podczas jazdy samochodem. Część z nich wyposażona jest w regulację wysokości podłokietników oraz uchwyt na napój dla dziecka.

W tym przedziale wagowym w naszej ofercie znajdziecie następujące modele: Boost.